5 נקודות שחשוב לדעת לפני בניית אתר אינטרנט לעסק

לפני שבונים אתר אינטרנט

אם תקראו את המאמר הזה אני בטוח שלא יהיה לכם עוד ספקות בנושא, לאחר שדיברתי עם המון בעלי עסקים הבנתי שזה בדיוק הידע שחסר להם כדי לקבל את ההחלטה לגבי אתר אינטרנט, אז אם אתם בעלי עסקים שנמצאים באזור אפור בנוגע לאתר אינטרנט שלכם תמשיכו לקרוא.

נקודה
ראשונה

האם כל עסק צריך אתר אינטרנט?

כדי לענות על השאלה הזאת בואו נבין כיצד אתר אינטרנט עוזר לעסקים ומקדם אותם, והתשובה כבר תהיה ברורה לכם.

עסק שנותן שירותים

כגון: עורך דין, יועץ זוגי, עבודות עץ, טכנאי מזגנים וכו' הצלחה של עסק כזה נמדדת לפי כמות העבודה שהוא מבצע, זאת אומרת שאם בעל העסק יושב בבית ללא עבודה הוא כבר בהפסדים, ולכן צריך תמיד לקבל לקוחות חדשים, וכאן מגיע העזרה של האתר.

כאשר לקוח פוטנציאלי מחפש שירות של עורך דין או נגר, הוא נכנס דבר ראשון לגוגל ומחפש שם, אותם אתרי אינטרנט שיופיעו לו הם אלה שיקבלו את הפניה.

ובמקרה אחר לדוגמה נגר שכבר דיבר עם לקוח פוטנציאלי, אותו לקוח יבקש ממנו לראות עבודות, ואז הנגר ישלח לו את הלינק לאתר אינטרנט המפואר שלו וכך הלקוח יראה את העבודות שהוא ביצע בצורה מסודרת, ורוב הסיכויים שאותו לקוח יתרשם מאוד ויסגור את העבודה אפילו בלי לברר עוד, הלקוח תמיד רוצה לדעת שמדובר בעסק רציני שיכול לבצע את העבודה בצורה מושלמת, אחר כך מעניין אותו המחיר.

עסק שהוא חנות פיזית

כגון: חנות בגדים קמעונית, היום כבר אפשר לראות המון חנויות כאלה שאפילו אין להם מקום פיזי אלא רק חנות וירטואלית והעסק שלהם עובד נפלא, והם לא משלמים שכירויות מטורפות, משכורות לעובדים בחנות, חשמל מים וארנונה.

ההבדלים בין חנות וירטואלית לחנות פיזית:

אם בחנות פיזית עוברים ליד אלף איש ביום, בחנות וירטואלית עוברים מאה אלף איש ביום אחד, כמה אנשים בכל יום מחפשים לעשות קניה של בגדים באינטרנט, כמה אנשים מדפדפים בכל יום בפייסבוק ובאינסטגרם ויכולים להתלהב מהמוצרים של העסק הזה.

והחלק הכי מעניין כאן זה שחנות וירטואלית לא מוגבלת במקום, בזמן או בנותני שירות.

נקודה
שניה

איזה אתר אינטרנט מתאים לעסק שלכם?

ישנם שלושה סוגי אתרים שמתאימים לעסקים:

בניית אתר תדמית

1. אתר תדמית

אתר תדמית פשוטו כמשמעו, אתר שמציג את תדמית העסק, וזה מתאים לעסקים של נותני שירות, כל המטרה באתר הזה היא להציג את השירות שלנו וכיצד הוא פותר את הבעיות שאותם לקוחות פוטנציאלים צריכים, ומניע אותם ליצור קשר באמצעות טלפון או להשאיר פרטי ליד.

2. חנות וירטואלית

אתר שמציג מוצרים פיזיים ונותן את האפשרות לרכוש אותם כבר דרך האתר, לקבל חשבונית על הקניה ולהזמין את המוצר לבית או מה שהלקוח יבחר.

3. אתר עם פונקציונליות מיוחדות.

אתר עם פונקציונליות מיוחדת, מדובר באתר אינטרנט שדורש אפשרויות אחרות ממה שאתר תדמיתי רגיל יכול לתת, לדוגמה אתר אינטרנט שמוכר ומציג קורסים בתוך האתר, האתר הזה צריך גם אפשרות רכישה באתר, כניסה למשתמשים אל הקורס על ידי הזנת שם משתמש וסיסמה, וזה רק דוגמה קלה לאתר אינטרנט שמצריך פעולות מיוחדות.

בשלב הזה אני בטוח שהבנתם איזה אתר מתאים לעסק שלכם.

נקודה
שלישית

האם כדאי לבנות אתר אינטרנט בWIX?

WIX בהחלט נותנת מענה להמון בעלי עסקים שיכולים להקים בעצמם את האתר אינטרנט שלהם ומאוד בקלות.

היתרון של פלטפורמת WIX שהיא מציעה להקים אתר אינטרנט בקלות לקבל דומיין ושטח אחסון והכל בכמה קליקים פשוטים.

החיסרון בWIX הוא למרות שWIX עושים המון מאמצים לשפר אתת הSEO של האתרים שלהם, עדיין אתר אינטרנט שנבנה בWIX חלש יחסית בתחרות הענקית של האתרי אינטרנט וכיצד זה הכי פוגע באתר? שיש קושי מסויים לקדם אתר שבנוי בWIX, ואתר כזה יהיה לו קשה מאוד להתחרות במיקומים גבוהים של תוצאות החיפוש בתחומים תחרותיים.

למי כן כדאי לבנות אתר אינטרנט בWIX?

לבעל עסק קטן בתחילת דרכו שיש לו את הזמן לשבת להקים את האתר בעצמו, ובשלב הראשוני כל מה שהוא צריך מהאתר זה לשלוח את הלינק ללקוחות שמבקשים ממנו לראות עבודות כמו כרטיס ביקור וירטואלי, זה יכול להתאים למאפרת בתחילת דרכה לדוגמה. או בעל עסק שמחפש לעשות רק פרסום בגוגל על ידי קידום ממומן.

וכמובן כשהעסק גדל כדאי מאוד להעביר את האתר לחברה מקצועית שתבנה אותו מחדש בפלטפורמה כגון וורדפרס.

נקודה
רביעית

מה המחיר השפוי לשלם על אתר אינטרנט?

זוהי נקודה מאוד אפורה, אם בדקתם כמה הצעות אני בטוח שראיתם הבדלים עצומים במחירים שקיבלתם, אתר אינטרנט תדמית פשוט יכול לנוע בין 1,500₪ ל 15,000₪ ואף יותר בחברות לפיתוח מקצועי של אתרי אינטרנט. וחנות וירטואלית יכולה לנוע בין 3,000₪ ל 30,000₪.

הצעת מחיר לאתר אינטרנט

מה קובע את מחיר האתר אינטרנט?

היום כל אחד שיש לו את זה במחשבים, יכול להתחיל לבנות אתרי אינטרנט, ואתרי אינטרנט נמדדים בכל כך הרבה דברים ויש המון דרכים להקים אתר אינטרנט בקוד פתוח, חברות או פרילנסרים מקצועיים מבינים הרבה יותר על אתר אינטרנט והאתר שהם בונים לא רואה אתר אינטרנט שנבנה על ידי חובבן וזה בדיוק המילה "לא רואה".

המדד האמיתי במחירים לבניית אתרים לעסקים הוא: שעות עבודה, כמעט ואין הוצאות על אתר עבור מי שבונה את האתר, וזה גם הסיבה למה יש הבדלים עצומים בבניית אתר אינטרנט.

כמובן שהמחירים שתקבלו בהצעת מחיר הם לא לפי שעת עבודה, המחיר שחברה או פריילנסר יתנו לכם יהיה מחיר שמעריך את כמות העבודה שהם יראו לנכון לגבי האתר שלכם.

המחיר הממוצע והשפוי לשלם עבור בניית אתרים לעסקים הוא:

  • אתר תדמית: בין 5,000₪ ל 10,000₪
  • חנות וירטואלית: בין 8,000₪ ל 15,000₪

שכמובן כוללים את כל מה שהאתר צריך כדי להיראות מושלם.

נקודה
חמישית

למי לפנות כדי להקים אתר אינטרנט לעסק?

ההמלצה שלי אצל מי כדאי לבנות את אתר אינטרנט:
לפי התיק עבודות תראו שאתם מתחברים לאתרים שאותה חברה או פריילנסר בנו, תראו את מבנה האתר וכמה הוא מושקע, תראו את הירידה לפרטים הקטנים ביותר.

זכרו! שכל אחד יכול לבנות אתרים השאלה היא מה הרמה של האתר, כי אתר אינטרנט גרוע לא ייתן לכם את המענה שרציתם לקבל לעסק שלכם, ובסוף תצטרכו לשלם שוב לשדרג את האתר.

פרילנסר או חברה?

מבחינתי אין שום הבדל בין חברה לפרילנסר בסופו של דבר יושב אדם אחד שבונה את האתר והשאלה האמיתית היא מה הרמה שלו בבניית אתרים.

נקודות חשובות

  • כל זה מדובר על אתר אינטרנט שנבנה על פלטפורמה של WordPress בקוד פתוח, אתרי אינטרנט שמצריכים פיתוח לפנות רק לחברות אמיתיות לפיתוח אתרים, וכאן מדובר בעשרות אלפי שקלים.
  • הכי גרוע זה לפנות לפרילנסר מהדור הקודם (בלי להעליב) שייפתח לכם אתר כמו שהיו עושים בימי הביניים, בעידן שלנו לא בושה לבנות אתר אינטרנט בלי להזין שורה אחת של קוד.

רוצה לקבל הצעת מחיר לאתר אינטרנט

צור קשר כבר עכשיו

הפוסט הזה היה יעיל עבורך?

אם כן אנו נשמח שתשתף את החברים שלך ברשתות החברתיות. 

יש לך משהו להוסיף? אתה מוזמן להגיב לנו כאן למטה.

השאר תגובה

Designer choosing colors for doing graphic on laptop.
מאמר אורח
Maimon Badush

עיצוב גרפי – כך תעשו זאת נכון

בעידן הוויזואלי בו אנחנו חיים המסרים הגרפיים צצים בכל פינה ולעיצוב גרפי יש השפעה רבה בגיבוש התדמית המבוקשת, העברת המסר השיווקי לקהל היעד וקביעת הטון

קרא עוד »
חיפוש

קטגוריות

מאמרים ופוסטים אחרונים

לקוחות מספרים

רפי קונו
רפי קונומנכ"ל חברת יהלומי
חברת יהלומי ניסור וקידוח בטון רוצה להודות לחברת ריידאון על הקידום אתרים בגוגל ועל בניית אתר מרשים ביותר אני יעשה אתזה בקצרה כי אם אני יאריך אני לא אסיים פניתי לפני כשנה למימון ואברהם בדוש שני בחורים צעירים וכריזמטים על מנת לקדם ולמנף את העסק שלי בהתחלה לא כלכך הבנתי כמה זה באמת יעיל אבל אחרי כמה חודשים הכמות פניות שקיבלנו הביא אותנו למצב שהתחלנו קרא עוד
נתי רבי
נתי רביחברת POWER
את מימון ואברהם הכרתי עוד בתחילת דרכם וסמכתי עליהם, העבודה שהם עשו בשבילי באמת השאירה אותי ללא מילים אם זה המיתוג שאני מאוד אהבתי ועזר לי ליצור שם לעסק שלי, ואם זה האתר שכולם מחמיאים לי עליו, והכי חשוב הפרסום שהם עושים לי אני מקבל הרבה עבודה ואני אפילו זוכה להעביר עבודות לחברים, הם הבטיחו לי שהאתר שלי יהיה מקום ראשון בגוגל והוא באמת מקום ראשון, אני ממליץ לכל מי שקורא את זה לעבוד עם חברת ריידאון.
דוד בן עיון
דוד בן עיוןמוברס הובלות
ממליץ בחום! אברהם ומימון אנשי עשייה שעובדים ומתמידים בעבודתם בנאמנות. מבחינה מקצועית אין לי תלונות החברה יודעים ומכירים היטב את עולם הפרסום הדיגיטלי. ולכן רואים תוצאות בשטח.
ישראל פרזם
ישראל פרזםצלזיוס מערכות חימום
לאחר מספר שנים שעשיתי מיתוג ופירסום בחברות גדולות עם שם מפוצץ החלטתי להתחיל למתג את העסק אצל אברהם מריידאון והבנתי כמה מיתוג טוב יכול להרים עסק הם דאגו שאני יהיה הכי מרוצה שיש ונתנו שירות עד הסוף אז כל עסק שרוצה לקחת את עצמו צעד קדימה תעשו צעד חכם ואני בטוח שלא תיתאכזבו
הקודם
הבא

תיק עבודות

פוסטים אחרונים

Promotion and advertising on Google: what is the difference?
מאמר אורח
Maimon Badush

קידום ופרסום בגוגל: מה ההבדל?

גוגל ביצעה שינויים רבים באלגוריתם שלה כדי להפוך אותו לידידותי יותר למשתמש. זהו מנוע החיפוש הראשון שמציג את התוצאות הרלוונטיות ביותר עבור שאילתה נתונה. גוגל

קרא עוד »
סרטון תדמית
אסטרטגיה שיווקית
Maimon Badush

הדרך לסרטון תדמית מוצלח

אם עדיין לא התחלתם לשווק את העסק שלכם באמצעות סרטוני תדמית, הגיע הזמן. הפופולריות של שיווק בווידאו כל כך מרקיעת שחקים, עד כי זה הפך

קרא עוד »
Internet Marketing

RideOn Internet Marketing

רייד-און שיווק דיגיטלי הנה סוכנות לשיווק עסקים בדיגיטל, אנו יוצרים מותגים בתוך רשת האינטנרט.

חיפוש

השירותים שלנו

ריידאון שיווק ופרסום באינטרנט

רוצים שגם העסק שלכם ינצח ברשת?

מלאו את הפרטים למטה ואנו נחזור אליכם כדי להבין את הצרכים שלכם ולתאם לנו פגישת היכרות