איך הסיבים האופטיים משנים את תעשיית האינטרנט בישראל?

סיב

משרד התקשורת

מבחינת משרד התקשורת, קיימת תוכנית ברורה למהפכה תקשורתית של תשתיות ופריסת סיבים אופטיים אשר מהווה "בוסט" לכלכלה הישראלית.

משרד התקשורת מקדם מכרזים למימון תשתיות באזורים שכדאיותם מועטה, וזאת בכדי להנגיש את התקשורת המהירה גם באזורים אלו, ועד לפריסה מלאה של כלל התשתיות ברחבי הארץ.  על פי קביעתו של המשרד, מרביתן של התשתיות יונחו על ידי חברת בזק והיא זו שתצביע על אי הכדאיות באזורים מסוימים, ובהם יתומרצו ספקי האינטרנט על ידי מימון המדינה. באופן כזה, לא יוותר תושב אחד שלא ייהנה מאינטרנט מהיר שכזה.

השינוי בעולם האינטרנט

באופן עקרוני, אינטרנט באמצעות סיבים אופטיים מהיר יותר, משום שהסיבים מסוגלים להעביר מידע במהירות ובנוסף, רוחב הפס הגדול יותר, מבטיח טווח תדרים גבוה יותר.

ניתן להסביר את הדברים באופן שככל שהעולם מתרחב והופך לגלובלי יותר, כך צריכת הנתונים גדלה והשיטות להעברתם מקבלות משקל רב יותר.

קשה להאמין שמשהו בקוטר של קווצת שיער, מסוגל לעשות כזה הבדל במהירות העברת אינספור נתונים וללא הגבלת מרחק.

נתונים שבעבר הועברו בצורת אותות חשמליים בחוטי נחושת, עוברים כאור בסיבים האופטיים. יחד עם זאת, הסיבים עדינים ושבירים יותר אך אינם רגישים להפרעות חשמל ואותות מגנטיות. באופן כזה, הסיבים יכולים למלא את תפקידם גם במקומות חריגים, בתנאי חוץ ואף מתחת למים. משקלם מועט והם חסכוניים בחשמל.

טכנולוגיית חלוקת אורך גל (WDM)

טכנולוגיה זו משמשת להעברת זרמי נתונים שונים בעת ובעונה אחת, על גבי סיב בודד. בשיטה זו, ניתן להשתמש בסיב למספר שירותים במקביל, ומתאפשרת הגדלת רוחב הפס והמרחק.

ברשת סיבים, קיימים משדרים הממירים זרמי נתונים לאורך גל ייחודי. משדרים אלו מאפשרים קבלת אותות אופטיים באמצעות המרת אותות קצרי טווח, לאותות ארוכי טווח.

כאמור, המשדרים צורכים חשמל מועט, הם יעילים יותר, משמשים לטווחים ארוכים יותר, הם ניתנים להתאמה ספציפית ולכן עומדים בדרישות מורכבות מאוד של רשת סיבים אופטימלית.

הסיבים האופטיים בישראל – מחקר הבנק העולמי

על פי מחקר שביצע הבנק העולמי, קצב ההתקדמות המהיר והפריסה הרחבה של תשתיות והתקנות סיבים אופטיים בישראל, מביאים להגברה של הצמיחה הכלכלית בארץ.

במחקר זה, נבחנו ההשפעות של הטכנולוגיה על מהירויות האינטרנט, שבהכרח מביאים לגידול בכלכלה, בתעסוקה ועוד. נמצא כי כל אחוז בודד של עליה במהירות האינטרנט, מביא לגידול של 0.4 אחוז בתמ"ג (תוצר מקומי גולמי).

הפוסט הזה היה יעיל עבורך?

אם כן אנו נשמח שתשתף את החברים שלך ברשתות החברתיות. 

יש לך משהו להוסיף? אתה מוזמן להגיב לנו כאן למטה.

השאר תגובה

חיפוש

קטגוריות

מאמרים ופוסטים אחרונים

לקוחות מספרים

רפי קונו
רפי קונומנכ"ל חברת יהלומי
חברת יהלומי ניסור וקידוח בטון רוצה להודות לחברת ריידאון על הקידום אתרים בגוגל ועל בניית אתר מרשים ביותר אני יעשה אתזה בקצרה כי אם אני יאריך אני לא אסיים פניתי לפני כשנה למימון ואברהם בדוש שני בחורים צעירים וכריזמטים על מנת לקדם ולמנף את העסק שלי בהתחלה לא כלכך הבנתי כמה זה באמת יעיל אבל אחרי כמה חודשים הכמות פניות שקיבלנו הביא אותנו למצב שהתחלנו קרא עוד
נתי רבי
נתי רביחברת POWER
את מימון ואברהם הכרתי עוד בתחילת דרכם וסמכתי עליהם, העבודה שהם עשו בשבילי באמת השאירה אותי ללא מילים אם זה המיתוג שאני מאוד אהבתי ועזר לי ליצור שם לעסק שלי, ואם זה האתר שכולם מחמיאים לי עליו, והכי חשוב הפרסום שהם עושים לי אני מקבל הרבה עבודה ואני אפילו זוכה להעביר עבודות לחברים, הם הבטיחו לי שהאתר שלי יהיה מקום ראשון בגוגל והוא באמת מקום ראשון, אני ממליץ לכל מי שקורא את זה לעבוד עם חברת ריידאון.
דוד בן עיון
דוד בן עיוןמוברס הובלות
ממליץ בחום! אברהם ומימון אנשי עשייה שעובדים ומתמידים בעבודתם בנאמנות. מבחינה מקצועית אין לי תלונות החברה יודעים ומכירים היטב את עולם הפרסום הדיגיטלי. ולכן רואים תוצאות בשטח.
ישראל פרזם
ישראל פרזםצלזיוס מערכות חימום
לאחר מספר שנים שעשיתי מיתוג ופירסום בחברות גדולות עם שם מפוצץ החלטתי להתחיל למתג את העסק אצל אברהם מריידאון והבנתי כמה מיתוג טוב יכול להרים עסק הם דאגו שאני יהיה הכי מרוצה שיש ונתנו שירות עד הסוף אז כל עסק שרוצה לקחת את עצמו צעד קדימה תעשו צעד חכם ואני בטוח שלא תיתאכזבו
הקודם
הבא

תיק עבודות

פוסטים אחרונים

סרטון תדמית
אסטרטגיה שיווקית
Maimon Badush

הדרך לסרטון תדמית מוצלח

אם עדיין לא התחלתם לשווק את העסק שלכם באמצעות סרטוני תדמית, הגיע הזמן. הפופולריות של שיווק בווידאו כל כך מרקיעת שחקים, עד כי זה הפך

קרא עוד »
פרסום דיגיטלי
מאמר אורח
Maimon Badush

פרסום דיגיטלי: מה הכי מתאים לעסק שלך?

פרסום דיגיטלי הוא תהליך שיווק מוצרים או שירותים ללקוחות פוטנציאליים בערוצים אלקטרוניים. פרסום דיגיטלי הפך ליותר ויותר פופולרי בשנים האחרונות. עם עליית המדיה החברתית, פרסום

קרא עוד »
Internet Marketing

RideOn Internet Marketing

רייד-און שיווק דיגיטלי הנה סוכנות לשיווק עסקים בדיגיטל, אנו יוצרים מותגים בתוך רשת האינטנרט.

חיפוש

השירותים שלנו

ריידאון שיווק ופרסום באינטרנט

רוצים שגם העסק שלכם ינצח ברשת?

מלאו את הפרטים למטה ואנו נחזור אליכם כדי להבין את הצרכים שלכם ולתאם לנו פגישת היכרות